3D modelleerimine ja printimine

Arvutite ja telefonide remontimisel ei ole me veel 3D-printimist kasutanud, aga kuna meil oskused ja printer on olemas, siis aeg-ajalt teeme mõningaid 3D-printimise “projekte” ka.

Olgu öeldud, et tegelikult oleks lihtsam ja odavam tellida õiged kojamehed, aga lihtsalt endale tõestuseks, et “Me suudame!”, sai lahendatud auto tuuleklaasi kojameeste probleem.

Autole uued tuuleklaasi puhastajad olid olemas, aga külge neid ei saanud panna, sest sobivat kinnitust lihtsalt kaasas polnud. Või teistpidi võttes, auto poolsed kinnitused olid valed! Kuna aga autopoolseid kinnitusi ümber teha on meie jaoks keerulisem, siis plastiku võlumisega saame juba hakkama.

Esiteks tuleb modelleerida, ehk ruumiliselt joonistada, arvutis 3D mudelid mida 3D-printer printida oskaks. See on tegelikult kogu 3D-printimise protsessi juures kõige ajakulukam ja keerulisem töö.

Printimine on põhimõtteliselt sama lihtne nagu tindiprinteriga (või tahmaprinteriga) pildi printimine – vajuta “prindi” ja vali õige printer. Tulemus aga sõltub väga palju 3D mudeli kvaliteedist ja selle professionaalsusest. Vigadest õpitud kogemuste abil on võimalik väga palju 3D-printimisel tekkivaid ebatäiuseid vältida ning esimese korraga saada juba pea ideaalne tulem.

Kui esimese korraga siiski ei õnnestu, tuleb kas printeril midagi kohendada (näiteks prinditava materjali vahetus või printeri pea puhastamine) või siis 3D-mudelit täiendada.

Oleme nii modelleerinud ja printinud juba väga palju vidinaid, ruumilisi silte-logosid ja abivahendeid.


Posted

in

by